FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące masażu stóp

Home » Nowości » FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące masażu stóp
20/01/2011
  • Dlaczego warto masować stopy?

Na stopach, podobnie jak na dłoniach i twarzy, znajduje się mapa całego ciała – masując stopy, pobudzamy cały organizm, jego mechanizmy samonaprawcze.

  • Jak przygotować się do zabiegu?

Należy przyjść z czystymi stopami, ale nie smarować ich kremem w dniu zabiegu – stopy wtedy są śliskie i docieranie do receptorów jest trudniejsze. Należy wyciszyć telefon komórkowy na czas trwania masażu.

  • Czy mogę przyprowadzić na masaż kilkuletnie dziecko?

Oczywiście. W gabinecie jest parę książeczek, autek i misiów specjalnie dla małych pacjentów. Należy zachęcić dziecko, nie można zmuszać dziecka do zabiegu.

  • Jak często należy korzystać z zabiegów, żeby terapia miała sens?

Refleksoterapia stóp to nie jest technika jednego zabiegu. Aby poczuć dobrodziejstwo terapii niezbędna jest wytrwałość – zaleca się serię zabiegów, która obejmuje około 10 zabiegów. Najbardziej optymalna częstotliwość to 2 razy w tygodniu, a przynajmniej raz na tydzień.

  • Czy mogę sam masować stopy swoim bliskim?

Dyplomowany refleksolog posiada wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie, jak najskuteczniej masować stopy. Oczywiście lepszy jakikolwiek masaż stóp niż żaden. Tych, którzy chcą masować swoim stopy najbliższym i chcieliby się dowiedzieć, jak to robić, zapraszam na kurs refleksologicznego masażu stóp, który odbywa się w Katowicach w Gabinecie Aloha i trwa 2 dni – najbliższe terminy znajdziesz tu>>>

  • Czy wystarczy masować stopy, żeby być zdrowym?

Masaż stóp znacząco pomaga, ale „nie załatwia wszystkiego” – dobrze jest dołączyć do tego dietę, ruch oraz pozytywne myślenie.

  • Jak wygląda pojedyncza sesja masażu stóp?

Pojedynczy zabieg trwa ok. 50 min. Odbywa się w atmosferze relaksu i spokoju – przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej. Gdy Twoje stopy są masowane, jeśli chcesz, możesz rozmawiać z terapeutą albo też całkowicie skoncentrować się na swoich odczuciach i . Zabieg jest przeprowadzany w pozycji leżącej lub półsiedzącej – z użyciem specjalnego klina – dla tych, którym trudno leżeć tak długo ze względu na problemy z kręgosłupem.

  • Jestem w ciąży – czy mogę poddać się masażowi stóp?

Jak najbardziej, należy jednak powiedzieć o tym terapeucie, ponieważ kobietom w ciąży nie wolno masować receptorów przysadki mózgowej, macicy i jajników. Z własnej autopsji polecam masowanie stóp w tym czasie.

  • Czy ból na stopach świadczy o chorobie?

Niektóre miejsca na stopie mogą być bolesne i tymi miejscami należy zająć się bardziej, ponieważ te miejsca w ciele odpowiadające danym receptorom są osłabione, niekoniecznie chore, więc nie należy prowadzić takich interpretacji. Zmiany na stopach widać zanim choroba się rozwinie, dlatego masaż stóp to doskonała forma profilaktyki.